KOLOROWY TYDZIEŃ

W dniach 19-23.09.2016r. w grupie Biedronki 4-latki 3 odbył się kolorowy tydzień. Dzieci przychodziły do przedszkola w odpowiednim kolorze: w poniedziałek na żółto, we wtorek na czerwono, w środę na pomarańczowo, a w czwartek na brązowo. Na zakończenie tygodnia odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców, które było połączone z rozpoczęciem jesieni.

Każdego dnia odbywały się zabawy połączone z danym kolorem np. w poniedziałek dzieci w formie „ burzy mózgów” wymieniały co może być żółtego. Ponadto dzieci jadły cytrynę, a  ze skórki cytryny robiły pieczątki.

We wtorek dzieci ubrane na kolor czerwony słuchały bajki o „ Czerwonym Kapturku”. Tego dnia przedszkolaki malowały  czerwone serduszka, rozmawiały o miłości i przyjaźni. W środę maluchy ubrane na kolor pomarańczowy rozmawiały na temat zdrowego żywienia. Ten dzień był poświęcony owocom i warzywom. Dzieci malowały wraz z nauczycielką piramidę żywienia. W czwartek czterolatki ubrane na kolor brązowy słuchały bajki o „ Niedźwiadku Maszy”, szukającym miodu i bawiły się w „Starego Niedźwiedzia”. W piątek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Jesień w naszym lesie”. Dzieci wraz z rodzicami bawiły się w różne zabawy muzyczno-plastyczne. Wykonały jesienne drzewo- kontury liści posypywały przyprawami i przyklejały na kontur drzewa. Ponadto zbierały kolorowe liście z dywanu spinaczami od bielizny. Oprócz tego odgadywały zagadki o tematyce leśnej i liczyły grzyby.

Kolorowy tydzień dał dzieciom dużo radości.