Z WIZYTĄ NA KOMENDZIE POLICJI

W ostatnim czasie grupy 5-latki4 i 5-latki3 wybrały się na Komendę Powiatową Policji w Ełku. Małych gości przyjęła osobiście pani Agata, która oprowadziła naszych milusińskich po  policyjnych pomieszczeniach oraz bardzo serdecznie i ciepło przyjęła przedszkolaki w progach Policji. Pokaz policyjnego sprzętu, aresztu oraz zapoznanie się z pracą funkcjonariusza dyżurującego to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla przedszkolaków przez funkcjonariuszy policji. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, w jaki sposób postępować w chwili zagrożenia oraz w sytuacjach niebezpiecznych. Zostały przypomniane zasady obowiązujące podczas poruszania się na drodze oraz przechodzenia przez jezdnię. Wielką radość przedszkolaki okazały przymierzając kajdanki oraz czapki służbowe. Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Dzieci przekonały się, że można ufać oraz liczyć na funkcjonariusza Policji w trudnych sytuacjach.