KSIĄŻKA PRZYJACIELEM DZIECKA

23 listopada 5-latki1 i 5-latki2 odwiedziły bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi. To już kolejna wizyta w ramach współpracy przedszkola z biblioteką. Nauczycielki Jolanta Beziuk, Anna Konopko, Hanna Błyszczek i Dorota Marciszewska po raz kolejny włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Nauczycielki przedszkola doskonale wiedzą, że codzienne czytanie dzieciom to skuteczna metoda wspomagania wszechstronnego rozwoju dziecka. Pięciolatki cyklicznie spotykają się w szkolnej bibliotece na czytaniu. Ostatnio przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „ O Karolu, który szukał domu”, które  przeczytała nauczycielka pracująca w bibliotece pani Sabina Musiał.  Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadania i aktywnie uczestniczyły w rozmowach na temat wysłuchanych treści. Po powrocie do przedszkola dzieci rysowały na temat opowiadania. Współpraca przedszkola z biblioteką ma na celu zaszczepienie zamiłowania do książek, rozbudzenie chęci do wypożyczania i czytania bajek, baśni, legend itp. Książka to dobry przyjaciel, z nią nigdy się nie nudzimy.