LAS WITA NAS

Skończyło się lato, nadeszła jesień. Liście na drzewach zaczęły zmieniać kolory, a niektóre wiatr psotnik strącił już na ziemię. Jest coraz zimniej, dni stały się krótsze i coraz częściej padają deszcze. Dni słoneczne trafiają się bardzo rzadko, ale i tak wtedy trzeba już się cieplej ubierać. W taki właśnie słoneczny,  jesienny piątek, dwie grupy czterolatków wybrały się z wizytą do lasu do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach. Dzieci z grupy „Jagódki” i „Żuczki” na miejscu przywitał pan leśniczy, który oprowadził maluchy po terenie i zapoznał je z kolejnymi etapami rozwoju drzew. Wyjaśnił, co oznacza nazwa „szkółka leśna”, jakie gatunki  drzew rosną w naszych lasach i jakie można w nich spotkać zwierzęta. Dzieci dowiedziały się ile lat potrzeba, żeby z małego nasionka wyrosło piękne, duże drzewo. Wycieczka do lasu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Czterolatki miały świetną okazję do poznawania  przyrody samodzielnie obserwując, słuchając i dotykając. Uczyły się zwracać uwagę na piękno otaczającej ich przyrody,  właściwego zachowania się w lesie oraz  zbierały okazy do kącika przyrody. Na zakończenie uczestnicy wycieczki pożegnali się z leśniczym, który wręczył dzieciom upominki – kolorowanki o lesie. Po powrocie do przedszkola, dzieci pełne  wrażeń, segregowały zebrane okazy i umieszczały je w grupowych kącikach przyrody.