MAŁE FORMY TEATRALNE „ŻUCZKÓW”

Dnia 23 listopada 2016r. grupa czterolatków „Żuczki” do popularnych dziecięcych piosenek oraz muzyki poważnej, zaprezentowała rodzicom  umiejętności literackie i muzyczno-wokalne. Spotkanie odbyło się w jesiennej scenografii. Każde dziecko mogło słowem lub ruchem  zaprezentować swoje uczucia wobec  zwierząt i świata przyrody. Dlatego to „Jesień” i „jeżyk mały” pokazywali swoje zwyczaje, a „myszka” grała w wyliczanki z dziećmi i kotem. Nieco później „wiatr” usilnie chciał dostać się do przedszkola i pobawić się z dziećmi. W innej scence, dzielna Tola, mimo deszczu zachęcała  napotkane zwierzątka, by odwiedziły przedszkole, bo w Miejskim Przedszkolu „Ekoludki” jest ciekawie i wesoło. Wszystkie dzieci wystąpiły z dużym przejęciem. Dzielnie zaprezentowały się rodzicom. Był też wspólny śpiew i taniec oraz indywidualne improwizacje  „baletnic”. Zaproponowana przez nauczycielkę B. Rusak różnorodna muzyka wyzwoliła w wychowankach wyjątkowe talenty i  nowe artystyczne umiejętności. Wszystko to, ku radości rodziców.