EKOLUDKI POGŁĘBIAJĄ WIEDZĘ PRZYRODNICZĄ

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody, dzieci z obu grup pięcioletnich: ,,Pszczólki’’ oraz ,,Motylki’’  wybrały się na wycieczkę do  Nadleśnictwa Ełk  w Mrozach. Priorytetowym celem wizyty w lesie była bezpośrednia obserwacja pięknej jesiennej przyrody, uwrażliwianie na efektowność  jesiennego krajobrazu. Ponadto przedszkolaki rozważały czy jesień zagościła już w lesie. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z Panem Leśniczym, który już od kilku lat  towarzyszy ,,Ekoludkom’’  w odkrywaniu tajemnic leśnej przyrody.  Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Gospodarz lasu opowiedział nam jakie owoce można znaleźć jesienią w lesie oraz jak nazywają się niektóre drzewa.  Mogliśmy dokładnie obejrzeć każde drzewo w jego naturalnej postaci. Zobaczyliśmy również, jak wysokie i stare drzewa chronią młode drzewka.

Po zwiedzaniu leśniczówki na dzieci czekała miła niespodzianka – pieczone kiełbaski. Był również czas na zabawę, podczas której pamiętaliśmy o cichym zachowaniu w lesie. Wszak las to mieszkanie licznych zwierząt

Zwieńczeniem wizyty w lesie było wykonanie  pięknego ,,zielnika’’ składającego się   z liści klonu, dębu i kasztana oraz szyszek, a także mchu.

Nie ma lepszej scenerii na przeżycie tego dnia, jak znalezienie się w samym środku kompleksu naturalnej przyrody!