NA FARMIE

Dnia 21 maja grupa „Tygryski” i „Muchomorki” wraz z rodzicami wybrały się na Farmę Mazurską w Szarejkach. Pierwszą atrakcją przedszkolaków była wspólna podróż dużym autokarem. Po bezpiecznej i wesołej podróży w bramie Farmy Mazurskiej czekały na przedszkolaków przemiłe Panie Gospodynie oraz pies, który wiernie oprowadzał wszystkich po swoim gospodarstwie. Pierwszy przystanek był przy pastwisku z owcami i kozami. Następnie dzieci mogły zobaczyć, dotknąć oraz pokarmić następujące zwierzęta gospodarskie: konie, krowy, kury oraz króliki. Dzieci zapoznały się ze sposobem życia zwierząt z zagrody wiejskiej. Największą atrakcją naszych maluchów było dojenie kozy, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji nie tylko u dzieci.

Po „zajęciach edukacyjnych” był czas na swobodną zabawę w sadzie. Maluchy huśtały się, zjeżdżały na zjeżdżalniach, wspinały się i skakały na trampolinie. Na zakończenie każdy posilił się pysznymi kiełbaskami z grilla, świeżymi bułeczkami oraz kompotem z czarnego bzu i malin. Najmłodsze przedszkolaki spędziły cudowne 2 godziny na świeżym powietrzu. Do przedszkola wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i bogatsi w nowe doświadczenia. To była wspaniała przygoda!!!