TETARZYK W WYKONANIU DZIECI I RODZICÓW „NA TARGU”

Dnia 07.04.2017r. do grupy 4-latków 4 przywędrowały „Wiewióreczki” - 4-latki 5 aby obejrzeć teatrzyk „Na targu” w wykonaniu Leny i jej mamy Emilii oraz nauczycielek Karoliny Brulińskiej i Barbary Rusak. W ramach wspólnego udziału w realizowanym projekcie Szkoła Promująca Zdrowie, rodzice ze swoją pociechą z grupy „Żuczków” napisali aż osiem bajeczkę o zdrowych warzywach  i owocach. Ciekawa treść bajek i barwne obrazki malowane przez dziecko zachęcały  do ich czytania, a potem prezentowania w formie rodzinnych teatrzyków. Teatralne prezentacje     odbywały się  cyklicznie  i znacząco wpłynęły na  kształtowane w grupie  prawidłowe nawyki żywieniowe u dzieci.  Teatrzyk „Na targu” bardzo spodobał się dzieciom i rodzicom. Były brawa dla sprzedawczyń i aktorów. Potem zaśpiewana piosenka „Witaminki” dla  dzielnej dziewczynki Lenki. Bo to ona potrafiła przekonać mamę  do zakupu kolorowych  i pachnących owoców.

Dla „Żuczków” i „Wiewiórek” było to spotkanie z atrakcjami.  W „ranku” nauczycielki B. Chomik i B. Rusak ze swoimi „kuchareczkami” zrobiły owocowy koktajl. Zaraz po występach odbyła się degustacja koktajlu, który    smakował wszystkim tak bardzo, że dzieci prosiły o dokładkę.   Potem wychowawczynie  zaprosiły  rodziców na scenę,  tym razem do odebrania nagród i podziękowań za literacki wkład  z „małym artystą”.  Docenieni zostali wszyscy autorzy bajek. Spotkanie zakończyliśmy radosnymi okrzykami „Owoce i warzywa to zdrowa witamina”, „Kto zjada witaminki ten ma wesołe minki”.