WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Ełku 19 maja 2017 r. zaprosiło przedszkolaków do Oczyszczalni Ścieków w Nowej Wsi Ełckiej.  W wydarzeniu wzięły udział dwie grupy pięciolatków : Misie Lubisie i Leśne Duszki. Pracownik – przewodnik, pokazał dzieciom jak przebiega proces oczyszczania ścieków (ciąg mechaniczny i biologiczny) a także co można zrobić z osadów ściekowych i jak powstaje energia z biogazu. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, który  utrwalił wiadomości z zakresu działań ekologicznych. Poprzez pokazanie procesów uzdatniania wody i oczyszczania ścieków, przekazano wiedzę o tym, jak ważne są działania na rzecz czystości rzek, jezior oraz innych zbiorników wodnych. Na zakończenie dzieci otrzymały od PWiK drobne gadżety i balony.

Serdecznie dziękujemy rodzicom (pracownikom PWiK ) za pomoc w zorganizowaniu bezpłatnego transportu do Nowej Wsi Ełckiej.