OWOCE I WARZYWA W TEATRZE

W marcu w grupie 4 latki 5 „Wiewióreczki” zostały zorganizowane zajęcia otwarte w ramach kontynuacji projektu „Jedzmy odpowiedzialnie” zachęcając tym samym dzieci do spożywania owoców i warzyw. Przedszkolaki dowiedziały się o wartościach odżywczych jakie odgrywają witaminy w naszym życiu. Na zajęciach były zorganizowane zabawy sensoryczne,  zabawy z wykorzystaniem zmysłów węchu i smaku poprzez które nasi milusińscy próbowali odgadnąć co to za witaminki ukrywają się pod różną postacią. Nie zabrakło także wspólnych zabaw z Rodzicami podczas układania owocowych puzzli oraz w przygotowywaniu kolorowych szaszłyków. Główna atrakcją dla dzieci był teatrzyk w wykonaniu Rodzica z wykorzystaniem pluszowych „świerzaków” zachęcający dzieci do spożywania owoców i warzyw.