ROBIMY OWOCOWE SZASZŁYKI

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki’’ w Ełku zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo. O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców ,wiedzą przedszkolaki z grupy 5 latki 3 - ,,Pszczółki’’.

Staramy się zachęcać dzieci różnymi sposobami do spożywania owoców. Są pogadanki, oglądamy ilustracje, filmy, słuchamy wierszy i bajek. Jednak okazuje się , że najlepszym sposobem jest własnoręczne wykonanie owocowych szaszłyków przez naszych milusińskich. Przedostatni tydzień listopada obfitował w takie zajęcia. Bardzo dużo mówiliśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. W grupie 5- latków 3 dzieci samodzielnie wykonywały przepyszne i zarazem  zdrowe szaszłyki owocowe.

Ponadto „Ekoludki’’ określały kształt, kolor, wielkość oraz nazwę owoców.  Tego dnia dzieci miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki, których  przygotowanie dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.