PAN LEŚNICZY W GRUPACH  „MAŁE SÓWKI“ I „WIEWIÓRECZKI“

Przedszkolaki zaprosiły do przedszkola leśniczego Pana Przemysława Podleckiego, który opowiedział im o lesie, zwierzętach i dokarmianiu ptaków. Celem spotkania było m.in. zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie do opiekowania i dokarmiania zwierząt leśnych oraz ptaków w okresie zimy.

Gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las, przekazał  wiedzę w jaki sposób należy dokarmiać ptaki, przypomniał dzieciom o gatunkach ptaków, które odlatują na zimę i o tych co pozostają. Przedszkolaki  aktywnie uczestniczyły w spotkaniu tj. zadawały pytania, jak również chętnie odpowiadały panu leśniczemu . Radość dzieciom sprawiła gra na trąbce-  sygnałówce. Wychowankowie mieli  okazję przymierzyć czapkę leśniczego, obejrzeć urządzenia do pomiaru drzew tj. klinometr, klupa, a także zagrać na trąbce co okazało się  nie łatwym zadaniem. Pan leśniczy przekazał dzieciom ,,ptasie pyzy” będące pokarmem dla ptaków, które powiesiły za pomocą Pań nauczycielek na terenie przedszkola.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominek - kolorowanki przyrodnicze ,ołówki i temperówki. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy Panu Przemysławowi Podleckiemu.