PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W „EKOLUDKACH”

Pierwszą ważną uroczystością przedszkolną  trzylatków oraz 4-latków 5 było pod koniec października „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”. Wydarzenie to w dużym stopniu stanowi symboliczne zakończenie procesu adaptacyjnego do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania, maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze czują się w Naszym Przedszkolu. Dzieci wystąpiły w nowej roli „przedszkolaka – aktora”, który tańczy, śpiewa i recytuje, prezentując to, czego nauczyły się do tej pory, pod kierunkiem swoich nauczycielek. Występy dzieci wzbudziły ogromne emocje. Rodzice z dumą obserwowali swoje pociechy. Odświętny strój, dodatki prezentujące nazwę grupy a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.  Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, po którym nastał czas na naznaczenie „zaczarowaną kredką”. Aktu „Pasowania na Przedszkolaka” dokonała Pani Dyrektor Anna Sierotko. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia.