NAJMŁODSZE „EKOLUDKI” GOSZCZĄ PANÓW POLICJANTÓW

W spotkaniu z policjantami wzięły udział grupy 3 i 4–letnie. Jego tematem było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci wytłumaczyli jak należy zachowywać się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz w kontaktach z obcymi ludźmi. Przypomnieli również jak należy dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. W dalszej części spotkania Panowie zademonstrowali rekwizyty, które wykorzystują w swojej pracy. Największą radością była możliwość wzięcia do ręki pałki policyjnej, przymierzenie kajdanek oraz sprawdzenie jak działa przyrząd do mierzenia hałasu. Nasze przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości a na zakończenie wręczyły Policjantom własnoręcznie zrobione laurki.