SPOTKANIE PIĘCIOLATKÓW Z POLICJANTEM

Tematem spotkania pięciolatków z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Ełku było utrwalenie  zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Ochotnicy wspólnie z Panem policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez  demonstracyjne pasy. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, ale trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem.

Następnie policjanci wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja policyjnego wyposażenia niezbędnego podczas wykonywania pracy. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie spotkania „Misie Lubisie” i „Leśne Duszki” wręczyły gościom laurkę z życzeniami sukcesów w ich codziennej pracy.