UDZIAŁ W AKCJI „POMAGAMY PTAKOM PRZETRWAĆ ZIMĘ“

Grupa „Wiewiórek” w pierwszych dniach grudnia wzięła udział w akcji „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. W ramach tego przedsięwzięcia, nasze przedszkolaki  1 grudnia wybrały się na wycieczkę pieszą do Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie odbyły się zajęcia dydaktyczne w terenie. W tym czasie, dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę z zakresu przyrody. Miały okazję poznać dwa gatunki, chronionych ptaków zimujących w Polsce – wróbla zwyczajnego i sikorki bogatki.  Przedszkolakom przedstawiono charakterystykę gatunków, ich cechy wyglądu oraz tryb życia. Następnego dnia - 2 grudnia, celem utrwalenia zdobytej wiedzy z zakesu przyrody, podczas spaceru - dzieci uzupełniły pobliskie karmniki różnymi rodzajami nasion dla ptaków.