MALI PRZYJACIELE ZWIERZĄT

28 października odbyło się spotkanie z założycielkami TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI i miało na celu uwrażliwić dzieci na mądrą adopcję małych pupili. Wspólnie wyszczególnione zostały podstawowe potrzeby psa i kota, a poza nimi, podkreślono  potrzebę miłości i poświęconego czasu dla zwierzęcia. Wyświetlony został film animowany na temat losu porzuconych kotów. Działalność Towarzystwa opiera się głównie na pomocy bezdomnym kotom, ich sterylizacji, dokarmianiu i szukaniu bezpiecznego domu. Największą frajdę sprawiło dzieciom spotkanie z małymi kotkami, możliwość ich pogłaskania i wzięcia na ręce. Jak zawsze przy tego typu spotkaniach ‘Ekoludki’ wsparły gości licznie przyniesioną karmą dla kotów. Można by rzec, że już tradycją przedszkola stało się organizowanie corocznie zbiórek karmy czy to do schronisk, czy dla leśnych dzikich zwierząt. Jesteśmy dumni z naszych ‘MAŁYCH PRZYJACIÓŁ  ZWIERZĄT’.