EKOLUDKI I PSIE SMUTKI

W naszym otoczeniu przybywa coraz więcej psów. Można zaobserwować, że przy wyborze tego zwierzęcia, który będzie z nami najprawdopodobniej przez kilkanaście lat decydują różnego rodzaju mody czy przypadki. Pies nie może być prezentem!

Zbliżające się wakacje są trudnym okresem dla tych zwierząt, a to ze względu na liczne porzucenia przez właścicieli przy drogach, przywiązywane do drzew w lasach, czy podrzucane do schronisk. Pies, to nie zabawka, którą można wyrzucić, gdy nam się znudzi.

Pani Emilia, członek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami  i wolontariuszka Paulina odwiedziły  Ekoludki z piękną prezentacją  i również pięknym, czarnym kotem. Panie przekazały podstawowe  informacje na temat historii związków człowieka i psa, zasad doboru rasy przez przyszłego właściciela, opieki i wychowania a także zachowania się w sytuacjach trudnych gdy grozi lub już dochodzi do ataku na człowieka. Dzieci dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies, a także na czym polega praca psa - „specjalisty”, pomocnika.

Podczas całej wizyty czarny kocur  do czasu znosił pieszczoty przedszkolaków, po czym jak to kot poszedł swoją ścieżką.