PSZCZOŁY ICH ZWYCZAJE

W środę 8 marca „Jagódki” wybrały się do CEE na zajęcia edukacyjne pt. „Pszczoły i inne owady zapylające”. Dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego filmu o życiu i zwyczajach pszczół. Dowiedziały się z czego i w jaki sposób te pracowite owady wytwarzają miód i jak ważną rolę pełnią w przyrodzie – zapylają kwiaty. Czterolatki obejrzały plastry wosku, w którego komórkach gromadzony jest miód oraz ule. Wraz z panią prowadzącą zajęcia bawiły się w „Pracowite pszczoły” oraz kolorowały obrazek – pszczołę.

Wizyta w CEE było wyśmienitą okazją do obejrzenia znajdujących się tam ruchomych tablic ptaków, wystawy  zdjęć i zwierząt: ryb akwariowych, żółwi, patyczaków.

Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i pozytywnych przeżyć o których ochoczo rozmawiały podczas powrotu do przedszkola. Słoneczna pogoda zachęcała do spaceru i obserwowania otoczenia. Dzieci rozglądały się w poszukiwaniu bohaterów zajęć ale niestety dla pszczół to za wczesna pora do opuszczania ula. Nic straconego. „Jagódki” poszukają owadów, gdy zrobi się cieplej oczywiście zachowując bezpieczną odległość aby nie zostać użądlonym. A więc do wiosny!