WSPÓLNE SADZENIE DRZEW

Grupy „Małe Sówki”, „Wiewiórki” oraz „Jeżyki” 7 kwietnia w ramach zbliżającego się „Międzynarodowego Dnia Ziemi” włączyły się w akcję sadzenia drzew.  W zakresie przedsięwzięcia posadzono drzewa iglaste na terenie przedszkola. Pani Dyrekor – Anna Sierotko jako pierwsza przyłączyła się do akcji, sadząc tym samym pierwsze drzewko. Następnie na wyznaczonym przez Panią Dyrektor pasie zieleni, pojawiły się kolejne sadzonki. I tu każda z trzech grup otrzymała swoją własną małą roślinkę, którą dzieci miały okazję samodzielnie zasadzić. Co więcej w przyszłości będą ją pielęgnować. Natomiast małe drzewka z każdym dniem będą coraz większe, rosnąc jednocześnie wraz z naszymi wychowankami. Celem przedsięwzięcia był przede wszystkim wzrost aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony środowiska. Tym samym nasze małe „Ekoludki” nabyły wiedzę o przyrodzie, jej znaczeniu i pięknie.