SPOTKANIE Z SENIORAMI

11 maja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku odbyło się niezwykłe spotkanie dzieci 4-letnich „Żuczków” z Seniorami. Dzieci miały okazję poznać pracę mamy Kuby i Leny, które w ramach realizowanego Projektu Socjalnego „ABC bezpiecznego i świadomego seniora” przeprowadziły spotkanie integracyjne. Seniorzy i przedszkolaki najpierw wysłuchali bajkę terapeutyczną, czytana przez policjanta- dzielnicowego pt: „Dokuczniak”. Później nastąpiła analiza zachowań głównego bohatera i wspólnie ze starszymi osobami przedstawiono treść bajki plastycznie. Pogawędka ze starszymi i dzielnicowym oraz poczęstunek przy wspólnym stole to niezapomniana chwila- aura przepełniona empatią, życzliwością i uśmiechem. Było radośnie, wesoło, trudno było rozstać się i wędrować do przedszkola.             Spotkanie zakończyło się pięknym śpiewem dzieci „Nie otwieraj drzwi”. Przedszkolaków obdarowano Misiem- przytulanką, różnorodnymi odblaskami i balonikami. Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje zmianą zachowań u dzieci względem starszych osób oraz rówieśników.