NIEZWYKŁE SPOTKANIE

Pewnego zimowego dnia grupa „Małe Sówki” zaprosiła do przedszkola podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej. Celem spotkania było m.in. kształtowanie od najmłodszych lat przyjaznego klimatu integracji osób niepełnosprawnych. Tak, aby dzieci nauczyły się tolerować inne osoby, różniące się od tych zdrowych - wyglądem czy zachowaniem.  Było to niezapomniane spotkanie, które obfitowało w nowe znajomości i doświadczenia. Edukacja przedszkolaków jest bardzo ważna. Zależy nam, aby pokazać dzieciom, że osoby z niepełnosprawnością są  dokładnie takimi samymi ludźmi, jak wszyscy inni. Wspólne rozmowy, zabawy, taniec, śpiew i gra na instrumentach dały mnóstwo wrażeń, ale i pozwalają zatrzeć  różnice i  wszelkie inności.