„EKOLUDKI” SPRZĄTAJĄ ŚWIAT!

Jak każdej wiosny dzieci włączyły się w akcję „Sprzątania Świata”. Nasi „mali ekolodzy” pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, z wielkim zaangażowaniem i zapałem zabrali się do pracy. Wszyscy zaopatrzeni w ochronne rękawice i worki na śmieci „sprzątali świat” na wyznaczonych terenach. Celem naszych działań było również ukazanie wychowankom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz zmiana nawyków w codziennym życiu. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko, a efekty pracy były satysfakcjonujące. Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w przedsięwzięciu posiliły się grilowaną kiełbaską oraz odpoczywały na naszym przedszkolnym, jakże czystym pasie zieleni.