SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Z wielką troską dbamy o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, dlatego nauczycielki  zaprosiły do grup trzylatków funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy nie tylko wyjaśnili znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej, ale również omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Entuzjazm wzbudziły przyniesione przez gości akcesoria: makieta ulicy wraz z przejściem dla pieszych, sygnalizacja świetlna dla pieszych i pojazdów oraz samochody, za kierownicą których zasiadły nasze zuchy.

Na zakończenie spotkania nasi goście wręczyli „Tygryskom”, „Muchomorkom” oraz „Jeżykom” niespodzianki – kolorowanki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Przedszkolaki również przygotowały prezenty – były nimi własnoręcznie wykonane laurki.

To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.

Serdecznie dziękujemy!