ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W „EKOLUDKACH“

"A było to tak..." pod takim hasłem w dniu 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, przygotowana przez dzieci 5-letnie z grupy "Leśne Duszki" wraz z nauczycielkami. Do jej obejrzenia zaprosiliśmy: Prezydenta Miasta Ełk - Pana Tomasza Andrukiewicza, Panią Barbarę Kot- Inspektora Wydziału Edukacji, rodziców, sześciolatki wraz z Paniami i całą społeczność przedszkolną. "Leśne Duszki" przedstawiły zaproszonym gościom montaż słowno–muzyczny zapraszając do aktywnego udziału rodziców i  absolwentów naszego przedszkola.

Rozpoczynając akademię pan T. Gołaszewski odczytał rys historyczny związany z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie goście wysłuchali pieśni granej na wiolonczelach w wykonaniu uczennic Szkoły Muzycznej w Ełku. Pięciolatki zaprezentowały również krótką inscenizację podczas której recytowały "Rotę" i wykonywały znane pieśni patriotyczne. Oczywiście nie mogło zabraknąć głównej postaci, generała J. Piłsudskiego, w którą wcielił się Szymon.

Również grupy sześciolatków i pięciolatków 4 przygotowały uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Każda z grup przygotowała okolicznościowe wiersze, tańce i piosenki. Uwieńczeniem wszystkich występów było wspólne odśpiewanie hymnu polskiego "Mazurka Dąbrowskiego".

Wszystkie montaże słowno-muzyczne zostały odebrane przez rodziców i zaproszonych gości entuzjastycznie. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy i zachwytu na twarzach obecnych, ale również wypowiedzi i podziękowania rodziców po występie dzieci. Również Pan Prezydent podziękował za piękną lekcję patriotyzmu i wręczył wykonawcom chorągiewki w barwach narodowych  i barwach naszego miasta.