Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

W poniedziałek, czterolatki z grupy „Jagódki” odwiedziły Zespół  Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Dzieci obejrzały wystawę instrumentów muzycznych, o których opowiadała im jedna z pracownic szkoły. W bardzo ciekawy i przystępny sposób wyjaśniła przedszkolakom, że instrumenty dzielą się na strunowe, dęte oraz perkusyjne. Pokazała i zapoznała czterolatki z wyglądem i nazwami niektórych z nich. Kilkoro maluchów miało możliwość spróbować zagrać na wybranych instrumentach. „Jagódki” wysłuchały przygotowanego specjalnie na ich wizytę koncertu w wykonaniu uczniów szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, akordeonie, flecie, wiolonczeli i fortepianie. Wizyta w szkole muzycznej bardzo  podobała się dzieciom więc kto wie, czy niedługo ktoś z nich nie rozpocznie tam nauki gry na jakimś instrumencie.