W TROSCE O ZDROWIE

Czterolatki podczas ostatnich dni lutego próbowały odpowiedzieć na pytanie, co to jest zdrowie i zastanawiały się, jak należy o nie dbać. Wszystkie dzieci wiedziały, że trzeba dbać o higienę i codziennie myć swoje ciało, dokładnie czyścić zęby i chodzić do dentysty. Jednak to nie wystarczy. Aby cieszyć się zdrowiem musimy szczególną uwagę zwrócić na to co jemy. Nie zawsze to co smaczne i co lubimy jeść jest zdrowe i potrzebne dla naszego organizmu. Chodzi tu przede wszystkim o słodycze i fast foody. Każdy lubi zjeść coś słodkiego lub pizzę, hamburgera, ale lepiej żeby nie zdarzało się to zbyt często. „Jagódki” podczas spotkania z dietetyk Panią Natalią Maciukiewicz rozmawiały o zdrowych i niezdrowych produktach w naszej diecie. Czterolatki chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami na temat zasad zdrowego odżywiania się. Obiecały, że będą pamiętać o tym co mówiła pani dietetyk i będą dużo ćwiczyć, bo aby zachować zdrowie trzeba aktywnie spędzać czas. Zbyt długie siedzenie przed telewizorem lub komputerem nie wpływa dobrze na nasze zdrowie. Czterolatki podczas jednych z zajęć przekonały się, że hałas ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Zbyt głośne dźwięki, krzyki niszczą słuch i powodują, że czujemy się źle, jesteśmy poddenerwowani, drażliwi, nie mamy apetytu ani na nic ochoty. Hałas nikomu nie jest potrzebny i należy go unikać. Na zakończenie cyklu zajęć poświęconych zdrowiu dzieci ułożyły piramidę zdrowia oraz wykonały pracę plastyczną, z którą zapoznali się ich rodzice i dzieci z sąsiedniej grupy.