UŚMIECHAJMY SIĘ DO SIEBIE

Pewnego dnia dzieciom z grupy czterolatków „Jagódki”, i „Wiewiórek” pobyt w przedszkolu upłynął pod hasłem „Dzień Uśmiechu dzisiaj mamy, więc się wszyscy uśmiechamy”. „Jagódki” wesoło bawiły się, śpiewały i tańczyły przy wiązance popularnych melodii dla dzieci. Uczestniczyły w zabawach dydaktycznych „na wesoło”. Podczas jednej z nich musiały pomóc bohaterom  bajek odnaleźć rekwizyty pochowane w sali. Najwięcej jednak radości czterolatkom sprawiła możliwość losowania z czarodziejskiego worka  bajkowego nakrycia na głowę. Okazało się wtedy, że Czerwony Kapturem może być chłopcem, a Kot w butach dziewczynką. Przy wtórze głośnego śmiechu dzieci szybko zrobiły z tym porządek  - wymieniły się czapkami i wszystko znów było tak jak należy. Wszyscy z radością i dumą prezentowali swoje medale uśmiechu, które miały im przypominać, że uśmiechać się każdy może, bo to nic nie kosztuje, a sprawi przyjemność innym. W grupie „Wiewiórek” podczas świętowania były zorganizowane zabawy muzyczno-ruchowe, którym towarzyszyły balony. Ponadto, nasi wychowankowie bawili się w kole wiązanym, przy muzyce z dziecięcego repertuaru. Po dźwięcznej rozrywce, był czas na owocowe przyjęcie, w postaci smacznych i zdrowych przekąsek.  Finalizując naszą uroczystość, każdy przedszkolak miał okazję stworzyć własny uśmiech, z wykorzystaniem plasteliny. W ramach podziękowań za dzień pełen uśmiechów, wychowankowie otrzymali ordery oraz balony, w postaci „wesołych buziek”. Radości nie było końca.