ZAJĘCIA OTWARTE W „JAGÓDKACH”

W kwietniu w grupie „Jagódki” odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia były z zakresu kształtowania pojęć matematycznych, a szczególnie umiejętności porównywania długości różnych przedmiotów i stosowania określeń przeciwstawnych: krótki - długi. Ponieważ tematem przewodnim przez cały tydzień była wieś, zajęcie stanowiło świetną okazję do podsumowania i usystematyzowania wiedzy dzieci na ten temat. Tak wiec czterolatki porównywały długość: płotów, łańcuchów psów pilnujących wiejskich podwórek, szyi gęsi i kaczki, kiełbasek, dróg, jakie muszą pokonać gospodarze wioząc ziarno do młyna. Dzieci bardzo dużo zapamiętały z wcześniejszych zajęć i nie miały żadnych problemów z wykonaniem kolejnych zadań. Świetnie wiedziały, między innymi, co otrzymuje się z mleka lub mąki, potrafiły bezbłędnie ułożyć bułki od najkrótszej do najdłuższej oraz wymienić korzyści płynące z codziennego spożywania mleka i jego produktów. Na zakończenie zajęć czterolatki wspólnie z rodzicami przygotowały zdrowe kanapki z pieczywa, twarogu, szczypiorku, rzodkiewki z dodatkiem ziół wyhodowanych w sali, w kąciku zieleni. Każdy, duży i mały, chętnie spróbował smacznych kanapek, a w nagrodę mógł wydoić krówkę.