ZAJĘCIA PLASTYCZNE W CEE W EŁKU

Dzieci z grup 4-latki 5 wybrały się na zajęcia plastyczne o tematyce przyrodniczej do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. U progu drzwi serdecznie przywitali nas pracownicy placówki. Pani Kasia opowiedziała o zjawiskach przyrodniczych, takich jak burza czy wiry wodne. Co więcej, czterolatki miały okazję doświadczyć zjawisko wirowania, wykonując prosty eksperyment. Pani ekolog zaprezentowała dzieciom kulę, gdzie zamknięte były pioruny. Nasi wychowankowie badali owe zjawisko, obserwując reakcje wyładowań elektrycznych, poprzez dotykanie kuli ciepłą, wilgotną dłonią. Wrażeń nie było końca ponieważ za chwilę dzieci przyglądały się budowie pszczoły zatopionej w bursztynie. Co więcej, poznały etapy powstawania miodu, mając możliwość zajrzeć do wnętrza ula. Konkludując zajęcia, przedszkolaki wykonały pracę plastyczno-ekologiczną pt. „Pszczoła”. Po dniu pełnym wrażeń, wszyscy bezpiecznie wrócili na teren przedszkola.