„EKOLUDKI” POZNAJĄ ZAWODY

Dzieci z grup „Muchomorki” i „Tygryski” za sprawą warsztatów „Mała Złota Rączka” zorganizowanych przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku, miały możliwość dowiedzieć się na czym polega praca murarza, malarza, tynkarza, glazurnika czy mechanika samochodowego. Poznały narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonywania poszczególnych prac. Dzieci budowały domy z cegieł, przyklejały glazurę, malowały i dekorowały ściany. Największe jednak wrażenie wśród dzieci zdobyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, którzy przyjechali dwoma wozami strażackimi i zademonstrowali dzieciom namiastkę swojej pracy, odtwarzając zdarzenie wypadku samochodowego, udzielając pierwszej pomocy. Dzięki pokazowi dzieci przekonały się jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Na koniec wizyty maluchy otrzymały dyplomy „Małej Złotej Rączki”, lizaki oraz kolorowanki tematyczne.