ROBIMY PYSZNE I ZDROWE KANAPKI

Pewnego ranka dzieci z grupy Biedronki (4-latki 3) samodzielnie przygotowały pyszne i zdrowe kanapki. Tego dnia przedszkolaki poznały korzyści wynikające z spożywania zdrowego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.

Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym staranie umyły ręce i założyły fartuszki. Przedszkolaki samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty.

Można śmiało powiedzieć, że zadanie dzieci wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Nawet  największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.