WIEM JAK ZDROWO ZYĆ

„Wiem jak zdrowo żyć” – to temat kompleksowy tygodniowych zajęć w grupie „Duszki leśne”. Przez tydzień podczas różnorodnych zajęć pięciolatki poznawały tajniki zdrowego stylu życia. Dzieci rozmawiały o zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, dbaniu o higienę osobistą, prawidłowej pozycji siedzącej, prawidłowym oświetleniu itp. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne. Po zapoznaniu się z zasadami zdrowego odżywiania – piramidą zdrowego żywienia, przedszkolaki nie miały problemu z ułożeniem tygodniowego menu. Po zajęciach teoretycznych odbyły się praktyczne. Dzieci wykonały sałatkę owocową oraz energetyczne kuleczki, do których użyły bakalie, płatki owsiane, miód, cacao, mleko i masło. Podczas wykonywania ciasteczek niesamowity zapach unosił się po sali i drażnił dziecięce podniebienia. Gdy kuleczki były gotowe zaczęła się prawdziwa uczta, pięciolatki delektowały się ich niezapomnianym smakiem.