NAJMŁODSI W DNIU NIEPODLEGÓŚCI

Zbliżające się Święto Niepodległości było bardzo dobrą okazją do zorganizowania w grupach 3-latków „Tygrysków” i „Muchomorów” spotkania z Panem Ernestem Doliwą, który jest żołnierzem oraz ratownikiem medycznym w Jednostce Wojskowej w Orzyszu. Spotkanie zaczęło się rozmową na temat wyglądu, stroju żołnierza i jego służby wojskowej. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło wyposażenie żołnierskiej torby. 3 -latki z uwagą i skupieniem słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa i poznały znaczenie kolorystyki stroju. Przedszkolaki miały okazję zadać wiele ciekawych pytań oraz przymierzyć różne żołnierskie nakrycia głowy. Na koniec spotkania dzieci i Panie poznały ciekawą historię na temat salutowania. Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców. Dziewczynki również w przyszłości chcą zostać żołnierzami. Bardzo dziękujemy panu Ernestowi za bardzo ciekawy dzień. To była dobra lekcja historii!