BAL EKOLOGICZNY

Jak co roku w przedszkolu odbył się bal ekologiczny, w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Tegoroczny bal był niezwykle wyjątkowy, ponieważ stroje naszych dzieci nie były uszyte z pięknych, kolorowych tkanin lecz zostały zrobione z odpadów. Codziennie w naszych domach używane są, a potem wyrzucane w znacznych ilościach różnorodne opakowania po produktach. MPiŻ "Ekoludki" znalazło sposób, aby wykorzystać jeszcze raz niepotrzebne śmieci, a przy tym bardzo dobrze się bawić. Na balu obowiązywał strój z materiałów przeznaczonych do recyklingu, a biletem wstępu było warzywo. W trakcie zabaw dzieci prezentowały swoje przebrania. Przedszkolaki podczas swej zabawy rozwiązywały zagadki, quizy, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Dzieci wykazały się znajomością właściwej segregacji odpadów, a zebrane warzywa pomogą przetrwać zimę leśnym zwierzętom. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w takich imprezach, a rodzicom i wszystkim osobom, które miały wkład w tę bajeczną imprezę jeszcze raz serdecznie dziękujemy!