ODWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ

W ostatnich dniach dwie grupy z MPiŻ „Ekoludki”: „Małe Sówki” i „Muchomorki” uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ełku. Zajęcia z elementami  biblioterapii  pt. „Nie chcę się złościć, niszczyć i bić” przeprowadziła Pani Anna.

Celem spotkania było wskazanie dzieciom sposobów radzenia  i opanowania złości i agresji. Podczas warsztatów uczestnicy odwiedzały kolejne krainy : Radości, Smutku, Złości - pokazując jak człowiek czuje się będąc ich mieszkańcem. Przedszkolaki poznały kilka sposobów rozładowania negatywnych emocji np. zaczarowany ołówek. W trakcie zajęć dzieci wykonały portrety Pani i Pana Radość. Na zakończenie dzieci bawiły się w zabawę pt. „Rakieta” i otrzymały pamiątkowe dyplomy. Była to bardzo wartościowa lekcja, dlatego też mamy nadzieję, że  na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.