CZŁOWIEK Z PASJĄ

W ramach cyklu spotkań „Człowiek z pasją” grupy sześciolatków Misie Lubisie i Leśne Duszki spotkały się tym razem z artystą rzeźbiarzem (amatorem) Panem Stanisławem Rudnikiem oraz Panem Jarosławem. Początkowo każdy przedszkolak mógł obejrzeć prace i rzeźby, które powstawały przez lata. Zaciekawieni, zadawali Panu Stanisławowi szereg pytań dotyczących jego pasji i zamiłowania do rzeźby w drewnie, pytali o narzędzia, projektowanie czy też czas jaki poświęca tworzeniu przepięknych dzieł.

Spotkanie miało charakter warsztatów. Pan Stanisław zapoznał dzieci z techniką rzeźbienia w mydle oraz zasadami bezpieczeństwa. Dzieci z ochotą przystąpiły do tworzenia różnych postaci oraz przedmiotów pod okiem instruktora, dlatego każda rzeźba różniła się od siebie. Uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zapałem i byli bardzo dumni z efektów swojej pracy.

Dziękujemy Panu Stanisławowi i Panu Jarosławowi za ciekawe i owocne spotkanie.