DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przedszkolaki z grup „Tygryski”, „Małe Sówki” i "Muchomorki" obchodziły święto prehistorycznych stworzeń – dinozaurów. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały historię tych fascynujących gadów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Nasi podopieczni rozwiązywali zagadki, układali puzzle, budowali z klocków prehistoryczny las. W trakcie zabaw ruchowych naśladowali chód i dźwięki wydawane przez dinozaury. Największe przeżycia i emocje dostarczyło przedszkolakom sprawdzenie się w roli archeologa i odszukiwanie gadów ukrytych w piasku, wykonanie z masy solnej skamieliny z odciskiem dinozaura oraz dinozaurów z kolorowych balonów.

Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę przedszkolaków, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.