DZIEŃ DRZEWA

W tym roku Światowy Dzień Drzewa przypadający na dzień 10 października obchodziły dwie grupy 5-latków, grupa „Jeżyków” i „Wiewiórek”. Dzieci przypomniały sobie wszystkie wiadomości o drzewach. Wykonały autoportrety, które przykleiły na liściach wyciętych z papieru w jesiennych barwach. Wszystkie liście zostały przymocowane do makiety drzew i zawisły w salach Wiewiórek i Jeżyków. Podjęte działania miały na celu propagowanie idei ochrony przyrody, pogłębianie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci z różnych grup we wspólnej nauce i zabawie.

Z tej okazji również dzieci z grupy 4-latki1 i 4-latki3 wybrały się do Nadleśnictwa Ełk w Mrozach Wielkich. Celem wycieczki w tak szczególnym dniu było przypomnienie znaczenia, roli oraz funkcji drzew w życiu codziennym człowieka. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia Szkółki Leśnej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały pani ekolog o sposobie dbania o młode sadzonki, aby w przyszłości mogły wyrosnąć na piękne i wielkie drzewa. Podczas spaceru po lesie „Małe Sówki” i „Tygryski” rozpoznawały spotykane gatunki drzew po liściach lub igłach. Dzięki znajdującym się na terenie szkółki tablicom edukacyjnym dzieci mogły utrwalić wiadomości na temat zwierząt żyjących w polskich lasach. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki upiekły kiełbaski, które zjadły z wielkim smakiem.