MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W EKOLUDKACH

15 września grupa „Tygryski” i „Muchomorki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy mieli buźki i ubrania wypełnione kropkami. Na zajęciach 4 - latki poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, które drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Tego dnia również dzieci dostrzegły kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w codziennym życiu. Są w kropkach biedronki, są w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora. Na zakończenie dnia obydwie grupy wykonały pracę plastyczną z fantazyjnych kropek. Wszystkie obrazy w kropki zostały wywieszone na tablicy, gdzie każdy może je podziwiać.