DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W poniedziałek 6 listopada 3–latki i 4, 5-latki świętowały Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych oraz przynosząc do przedszkola ulubione książki. Tego dnia Pani Dyrektor Anna Sierotko oraz Pani Senator Małgorzata Kopiczko dołączyły do wspólnej zabawy.

Obchody rozpoczęliśmy wspólnym powitaniem i wręczeniem  pamiątkowej naklejki, następnie dzieci brały udział we wspólnych konkursach i pląsach. Jako pierwszy odbył się konkurs, w którym przebrane dzieci prezentowały postacie z bajek. Maluchy opowiadały treść ulubionych bajek, prezentowały przyniesione z domu rekwizyty, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, układały bajkowe historyjki obrazkowe i odgadywały zagadki. Potem same miały możliwość stania się przez chwilę Kopciuszkami, Księżniczkami na ziarnku grochu, Czerwonymi Kapturkami, a nawet wilkami i czarownicami. W tym dniu odbył się również „Bajkowy Bal” - tańce przy muzyce.

Doskonała atmosfera, piękne stroje przygotowane przez kochanych rodziców naszych przedszkolaków, to wszystko spowodowało niezapomniane chwile w świecie postaci z bajek. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Głównym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Okazało się, że dzieci znają i kochają zarówno te baśnie, przy których wychowali się ich rodzice, jak i współczesne.