DZIEŃ PRACOWNIKA SPECJALNEGO

21-go listopada dzieci z grupy „Żuczki” gościły kolejnych Rodziców. Tym razem były to Mamy: Leny S. i Kuby N., które są pracownikami socjalnymi MOPS-u. Panie opowiedziały dzieciom o swojej pracy, która polega na niesieniu pomocy ludziom starszym, chorym, bezdomnym. Po wysłuchaniu dzieci określały cechy, jakimi powinien charakteryzować się taki pracownik i każdy człowiek – duży i mały, czyli przedszkolak też. Po rozmowie nastąpiła zabawa, której celem było okazanie drugiej osobie troskliwości, miłości i zaufania. Spotkanie to było bardzo ważną lekcją wychowania społeczno-moralnego. W podziękowaniu dzieci wręczyły Paniom własnoręcznie wykonane laurki, a Mamy naszych milusińskich obdarowały lizakami w kształcie serca. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego „Żuczki” wszystkim ludziom o „wielkim sercu” życzą wszystkiego najlepszego!