DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W przedszkolu rozlegała się muzyka, śpiew i tańce, a wesołej zabawy nie było końca. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom idei święta, maluchy zabrały się do budowy tortu cukierkowego a w innej grupie tortu owocowego podjadając przy tym smakołyki i owoce, rywalizowały ze sobą podczas zawodów sportowych oraz uczestniczyły w zabawach balonowych. Obchody wprowadziły przedszkolaków w doskonały nastrój i sprawiły, że ani przez chwilę nikt nie narzekał na nudę. Uroczystość ta dostarczyła wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Była to wyśmienita okazja do integracji przedszkolaków.

Starsze dzieci uczestniczyły w różnych grach i konkurencjach sportowych zorganizowanych przez nauczycielki:

-zabawa z krzesełkami

-taniec z balonami

- niesienie piłeczki na łyżce drewnianej

-skakanie w workach

-rzucanie woreczków do celu

-przejście  przez tunel

-bieg slalomem i przejście przez szarfę.