EŁK DAWNIEJ I DZIŚ

29 listopada grupę „Jagódki” odwiedził dziadek jednej z dziewczynek z grupy „Jagódki” – Ani. Pan Marek zaprezentował dzieciom zbiór zdjęć i pocztówek  ukazujących wygląd dawnego Ełku i opowiadał,  jak nasze miasto zmieniło się na przestrzeni wieków.  Pięciolatki próbowały rozpoznać przedstawione miejsca, ale to wcale nie było takie łatwe. Całe szczęście, że gość chętnie służył pomocą. Pocztówki  to nie jedyne atrakcje przygotowane przez niego. Przyniósł  również stare  przedmioty codziennego użytku: żelazko, moździerz  kuchenny, różne dzwonki. Dzieci przekonały się, że prasowanie kiedyś nie było takie łatwe, jak obecnie. Na koniec swojej wizyty dziadek Ani podarował każdemu dziecku na pamiątkę zdjęcie dawnego Ełku oraz monetę okolicznościową. „Jagódki” podziękowały własnoręcznie wykonaną laurką oraz zaprosiły pana Marka na kolejną wizytę.