JAGÓDKI NA ZAJĘCIACH W CEE W EŁKU

Pięciolatki z grupy „Jagódki”, na zajęcia dydaktyczne pt. „Zima a ekologia”, wybrały się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Na miejscu zostały powitane przez  Panią Katarzynę, która zaprosiła na przygotowane przez siebie zajęcia.  Podczas nich dzieci dowiedziały się dlaczego w zimę jest zimno, jak powstaje śnieg i dlaczego każda śnieżynka jest innego kształtu.  Wiadomości te zostały uatrakcyjnione doświadczeniami z magnesami, które pozwoliły przedszkolakom bardziej zrozumieć proces tworzenia się śniegowych płatków. Pani Katarzyna z pięciolatkami rozmawiała również o potrzebie opiekowania się ptakami i zwierzętami w trudnym dla nich okresie, czyli w zimę. Na koniec każdy wykonał choinkę 3d i ozdobił ją cekinami wg własnego pomysłu.