PO PROSTU KOCI ¦WIAT

W pi±tek 16 lutego 2018 roku dzieci w grupach: ¯abki (3-latki3),  Wiewiórki (3-4latki), Tygryski (4-latki1), Muchomorki (4-latki2), Ma³e Sówki (4-latki3) oraz ¯uczki (5-latki4) obchodzi³y ¦wiatowy Dzieñ Kota. W tym dniu przedszkolaki upodobni³y siê do swoich czworono¿nych przyjació³, zak³adaj±c przygotowane wcze¶niej kocie opaski oraz dorysowuj±c sobie w±sy. Dzieci ogl±da³y ksi±¿eczki o czworono¿nych przyjacio³ach, dziêki którym zapozna³y siê z obyczajami oraz sposobami pielêgnacji kotów. By³y te¿ weso³e „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwi±zywanie zagadek, uk³adanie puzzli ze znanymi bajkowymi kotami, wykonywanie ró¿norodnych prac plastycznych i ¶piewanie kocich piosenek. Celem obchodów tego dnia by³o podkre¶lenie znaczenia kotów w ¿yciu cz³owieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierz±t.

Grupy 5-latków  „Wiewióreczki” i „Je¿yki”  równie¿ nie zapomnia³y o „Dniu Kota”. Dzieci za pomoc± masek zmieni³y siê w bia³e  i czarne kotki. Wszyscy bawili siê weso³o przy ró¿norodnych zabawach i konkurencjach takich jak: picie mleka, na¶ladowanie kocich odg³osów, chodzenie po kamieniach, odgadywanie zagadek, wyszukiwanie ró¿nic miedzy obrazkami. Przedszkolaki mog³y tez wykazaæ siê zwinno¶ci±, zwijaj±c k³êbki w³óczki, na koñcach których by³y przyczepione myszki. Na koniec dzieci za¶piewa³y koci± piosenkê z ekspresj± ruchow±.