KOLEJOWE ABC

19 czerwca 2018 r. Zespół Kolejowego ABC odwiedził Miejskie Przedszkole i Żłobek „EKOLUDKI” w Ełku i przeprowadził zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyły  dzieci z grupy 6 –latki2 „Leśne duszki”. Na początku zajęć przedszkolaki poznały bohatera Kampanii Kolejowe ABC, nosorożca Rogatka, który dba o bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. Sześciolatki poznały znaczenie znaków drogowych stawianych przed przejazdami kolejowymi i zapoznały się z najważniejszymi zasadami związanymi  z bezpieczeństwem na peronie, na dworcu i w pociągu. Dowiedziały się również, czym zajmuje się konduktor, maszynista oraz kim jest funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei.  Dzieci brały udział w kolejowych grach i zabawach, utrwaliły numery alarmowe. Pod koniec zajęć zostało przeprowadzone doświadczenie z odblaskami, dzięki któremu uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego warto je nosić. Ponadto każde dziecko otrzymało zestaw bezpiecznego podróżnika.