DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Miejskie Przedszkole i Żłobek „Ekoludki”  w Ełku jest placówką, która stale podnosi standardy własnej pracy. Jest uczestnikiem wielu programów i posiada certyfikaty potwierdzające  jakość  kształcenia i opieki. Jednym z nich jest Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Upowszechnianie koncepcji Szkoły Promującej Zdrowie zostało wymienione wśród zadań koordynacyjnych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016–2020.

W piątek 27 października społeczność MP i Ż „Ekoludki”  na czele z Panią Dyrektor Anną Sierotko  miało przyjemność zorganizowania konferencji, podczas której omawiane były warunki jakie należy spełnić ubiegając się o Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele przedszkoli z naszego rejonu. Gośćmi konferencji  byli również pracownicy ełckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Ełku - Dyrektor Pan Dariusz Jurczykowski,  oraz wizytator Pani Aneta Dubielewska.

Konferencję poprowadziła Pani Anna Zdaniukiewicz będąca Wojewódzkim Kordynatorem  Programu.  Doświadczeniami z przeprowadzania pilotażowych badań w celu ubiegania się o Krajowy Certyfikat  podzieliły się Dyrektorki olsztyńskich przedszkoli.  Miłymi akcentami konferencji był występ artystyczny „ekoludkowych” dzieci, poczęstunek, oraz wspólne śpiewy przy gitarze podczas przerw.