MIESZKAŃCY LASU - SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

3 listopada grupy 6-latków „Pszczółki” i „Mądre Sowy” odwiedził leśniczy, Pan Bogdan Brzoznowski pracujący w Nadleśnictwie Ełk w Mrozach Wielkich. Pan leśniczy opowiedział o swojej pracy jaką jest troska o las i jego mieszkańców. Mówił o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich potrzebach i zwyczajach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dowiedziały się także w jaki sposób pomagać zwierzętom przetrwać zimę. Pan Bogdan zainteresował dzieci swoim opowiadaniem wykorzystując różne ilustracje i obrazki oraz ciekawostki na temat zwierząt. Na koniec spotkania pan leśniczy sprawdził wiedzę przedszkolaków. Dzieci podziękowały leśniczemu wręczając własnoręcznie zrobioną laurkę.