DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PIĘCIOLATKACH

24 listopada pięciolatki  świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. „Jeżyki” i „Wiewióreczki” poprzez wspólne zabawy, konkurencje i tańce uczciły urodziny przyjaciela wszystkich dzieci, którym jest Pluszowy Miś. „Żuczki” z Pluszowym Misiem bawiły się przez cały tydzień. Dzieci nauczyły się piosenki „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, którą śpiewały codziennie z własnym akompaniamentem.  Poznały historie powstania tego święta. Słuchały czytanych książek z przygodami bohatera. Na zakończenie tygodnia w piątek podczas zabawy naśladowanej przy muzyce dzieci obdarowywały Misia różnymi prezentami ( były to: piłki, żołnierzyki, pajacyki, pozytywki, lalki). Wiele radości i śmiechu dostarczyła zabawa z chustą animacyjną. Wyciszenie przyniósł kącik czytelniczy, do którego chętnie „Żuczki” powracały. Na zakończenie Święta Pluszowego Misia z wielkim apetytem zajadały ciasteczka ze słodziutkim miodkiem.